Dalton lamp base
Lamp base in mango wood.
PRODUCT INFORMATION
PRODUCT INFORMATION
| MATERIAL | Mango wood |
|---|---|
| MEASURE | Diameter: 24, Height: 30 cm |
| WEIGHT | 4.9 kg |
| CARE ADVICE | Wipe with a dry cloth |
| COUNTRY OF ORIGIN | India |
INFORMATION LIGHTING
INFORMATION LIGHTING
| CORD LENGTH | 2 m |
|---|---|
| MAX EFFECT / SOCKET | 40W / E27 |
| LIGHT SOURCE INCLUDED | No |
| Ceiling outlet | Not included |
| DIMMABLE | No |



















