Clemont lamp base
Ceramic lamp base. Made of clay, stone powder and cement.
PRODUCT INFORMATION
PRODUCT INFORMATION
| MATERIAL | Clay, rock powder and cement. |
|---|---|
| MEASURE | Ø:16, H:63 cm |
| WEIGHT | 5 kg |
| CARE ADVICE | Wipe with a dry cloth |
| COUNTRY OF ORIGIN | India |
INFORMATION LIGHTING
INFORMATION LIGHTING
| CORD LENGTH | 2.5 m |
|---|---|
| MAX EFFECT / SOCKET | 40W / E27 |
| LIGHT SOURCE INCLUDED | No |
| Ceiling outlet | Not included |
| DIMMABLE | No |



















