Cone black table lamp
Cone has taken a step down – and is now also available as a table lamp. With its chrome base and the iconic cone-shaped top, it becomes a stylish light source in any home.
PRODUCT INFORMATION
PRODUCT INFORMATION
| MATERIAL | Poplar plywood, metal |
|---|---|
| MEASURE | Diameter: 32, Height: 39 cm |
| WEIGHT | 1.3 kg |
| CARE ADVICE | Wipe with a dry cloth |
| COUNTRY OF ORIGIN | China |
INFORMATION LIGHTING
INFORMATION LIGHTING
| CORD LENGTH | 1.5 m |
|---|---|
| MAX EFFECT / SOCKET | 40W / E27 |
| LIGHT SOURCE INCLUDED | No |
| Ceiling outlet | Not included |
| DIMMABLE | No |





















