Jason lamp base
Wooden lamp base with elegant shapes. Easy to pair with different lampshades to achieve the desired look.
PRODUCT INFORMATION
PRODUCT INFORMATION
| MATERIAL | Wood |
|---|---|
| MEASURE | L:14, D:14, H:19 cm |
| WEIGHT | 1.3 kg |
| CARE ADVICE | Wipe with a cloth |
| COUNTRY OF ORIGIN | India |
INFORMATION LIGHTING
INFORMATION LIGHTING
| CORD LENGTH | 1.7 m |
|---|---|
| MAX EFFECT / SOCKET | 40W / E27 |
| LIGHT SOURCE INCLUDED | No |
| Ceiling outlet | Not included |
| DIMMABLE | No |























