Hanne pendant
Paper pendant lamp that emits a beautiful and pleasant glow. It's versatile, timeless, and suits various spaces in the home.
Description
The lamp is made from hand-cut paper, making each piece unique.
PRODUCT INFORMATION
PRODUCT INFORMATION
| MATERIAL | Paper |
|---|---|
| MEASURE | Diameter: 31, Height: 21 cm |
| WEIGHT | 2 kg |
| COUNTRY OF ORIGIN | India |
INFORMATION LIGHTING
INFORMATION LIGHTING
| CORD LENGTH | 1.5 m |
|---|---|
| MAX EFFECT / SOCKET | 12W / E27 |
| LIGHT SOURCE INCLUDED | No |
| Ceiling outlet | Not included |
| DIMMABLE | No |























