Coralie table lamp
Table lamp with a classic design, crafted from a unique material – cork. A natural material that stands out and emits a soft, pleasant glow both at the base and the top.
Description
The lamp is delivered complete and features a removable top lid.
PRODUCT INFORMATION
PRODUCT INFORMATION
| MATERIAL | Cork |
|---|---|
| MEASURE | Shade: Ø:25, H:16 cm
Base: Ø:12, H:15 cm Total height: 31 cm |
| WEIGHT | 0.33 kg |
| COUNTRY OF ORIGIN | China |
INFORMATION LIGHTING
INFORMATION LIGHTING
| CORD LENGTH | 1.5 m PVC cable, on/off switch |
|---|---|
| MAX EFFECT / SOCKET | 6W / E27 |
| LIGHT SOURCE INCLUDED | No |
| Ceiling outlet | Not included |
| DIMMABLE | No |

























