Gloria table lamp dark brown
Table lamp with elegant fringes and a sleek base, inspired by 1920s Art Deco style.
PRODUCT INFORMATION
PRODUCT INFORMATION
| MATERIAL | Metal, polyester |
|---|---|
| MEASURE | Shade: Ø:30, H:14 cm
Base: Ø:16 cm Total height: 36 cm |
| WEIGHT | 1 kg |
| COUNTRY OF ORIGIN | China |
INFORMATION LIGHTING
INFORMATION LIGHTING
| CORD LENGTH | 1.5 m PVC cable, on/off switch |
|---|---|
| MAX EFFECT / SOCKET | 6W / E14 |
| LIGHT SOURCE INCLUDED | No |
| Ceiling outlet | Not included |
| DIMMABLE | No |



























