Haldis pendant
Paper pendant lamp that provides a soft and pleasant glow. Perfect above a dining table or kitchen island.
Description
The lamp is made from hand-cut paper, making each piece unique.
PRODUCT INFORMATION
PRODUCT INFORMATION
| MATERIAL | Paper |
|---|---|
| MEASURE | L:36.6, D:13.8, H:7.9 inches |
| WEIGHT | 8 kg |
| COUNTRY OF ORIGIN | India |
INFORMATION LIGHTING
INFORMATION LIGHTING
| CORD LENGTH | 1.5 m |
|---|---|
| MAX EFFECT / SOCKET | 3 x 12W / E27 |
| LIGHT SOURCE INCLUDED | No |
| Ceiling outlet | Not included |
| DIMMABLE | No |
























