Pranav table lamp
Table lamp in natural-colored and black rattan, adorned with raw, natural details that give the lamp character.
PRODUCT INFORMATION
PRODUCT INFORMATION
| MATERIAL | Rattan |
|---|---|
| MEASURE | Diameter: 24, Height: 40 cm |
| WEIGHT | 0.64 kg |
| COUNTRY OF ORIGIN | India |
INFORMATION LIGHTING
INFORMATION LIGHTING
| CORD LENGTH | 1.7 m |
|---|---|
| MAX EFFECT / SOCKET | 40W / E27 |
| LIGHT SOURCE INCLUDED | No |
| Ceiling outlet | Not included |
| DIMMABLE | No |



























