Yoko large ceiling lamp black
Classic ceiling lamp with a playful touch, created with our own unique design. The elegant marble veneer pendants give the lamp an exclusive feel and are carefully assembled by hand.
Description
The lamp comes with extra hangers. We recommend handling them carefully when replacing, as they are delicate and may be damaged if handled roughly. The lamp requires two light bulbs that fit an E27 socket.
PRODUCT INFORMATION
PRODUCT INFORMATION
| MATERIAL | Iron and plastic veneer |
|---|---|
| MEASURE | Diameter: 45, Height: 64 cm |
| WEIGHT | 4.6 kg |
| CARE ADVICE | Wipe with a cloth |
| COUNTRY OF ORIGIN | India |
INFORMATION LIGHTING
INFORMATION LIGHTING
| CORD LENGTH | 1 meter |
|---|---|
| MAX EFFECT / SOCKET | 2 x 40W / E27 |
| LIGHT SOURCE INCLUDED | No |
| Ceiling outlet | Not included |
| DIMMABLE | No |


























