Forli Table Lamp
Octagonal table lamp in natural-colored linen fabric.
Description
The Forli table lamp has a unique shape with eight wavy edges. It provides a modern and warm expression.
PRODUCT INFORMATION
PRODUCT INFORMATION
| MATERIAL | Linen |
|---|---|
| MEASURE | Diameter: 35 cm, Height: 44.5 cm |
| WEIGHT | 0.89 kg |
| COUNTRY OF ORIGIN | China |
| CARE ADVICE |
INFORMATION LIGHTING
INFORMATION LIGHTING
| CORD LENGTH | 1.5 m |
|---|---|
| MAX EFFECT / SOCKET | 40W/E27 |
| LIGHT SOURCE INCLUDED | No |
| Ceiling outlet | Not included |
| DIMMABLE | No |

























