Pete table lamp bleach
Wooden lamp base with a classic design. Available in two beautiful wood tones, both adding a natural, earthy touch.
PRODUCT INFORMATION
PRODUCT INFORMATION
| MATERIAL | Wood |
|---|---|
| MEASURE | L:13, D:13, H:39 cm |
| WEIGHT | 0.6 kg |
| CARE ADVICE | Wipe with a cloth |
| COUNTRY OF ORIGIN | India |
INFORMATION LIGHTING
INFORMATION LIGHTING
| CORD LENGTH | 1.5 m |
|---|---|
| MAX EFFECT / SOCKET | 40W / E27 |
| LIGHT SOURCE INCLUDED | No |
| Ceiling outlet | Not included |
| DIMMABLE | No |





















